Kiedy kupić sofę?

Zaplanowanie zakupu sofy, na odpowiedni czas w roku, może okazać się nie małą oszczędnością. Czas targów, zmiany kolekcji czy też zakupy w okresie letnim, to czas dla klienta, aby aktywnie działać i prosić sprzedawców o specjalne oferty. Chcesz dowiedzieć się dlaczego akurat ten czas i na co możesz liczyć? W przemyśle meblarskim, tak jak w każdej innej branży, możemy wyróżnić kilka specyficznych okresów w roku, które z perspektywy klienta, mogą okazać się okazją wartą wykorzystania.

Targi meblowe – to dla wielu firm jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Producenci specjalnie na targi produkują swoje najbardziej znane oraz kompletnie nowe modele. Samo wyprodukowanie oraz transport mebli, jest jednak kosztownym przedsięwzięciem. Warto więc wykorzystać tą okazję i sprawdzić czy producent nie oferuje specjalnej zniżki targowej, na wystawiane modele. Zakup mebla w tym okresie, może zaoszczędzić nam nawet 50% wartości mebla!

Zamówienie mebla targowego – w okresie przed targowym, warto zapytać producenta jakie meble planuje wystawić na targach i czy istnieje możliwość zamówienia mebla, który zostanie wystawiony na czas targów. To rozwiązanie względem poprzedniego, pozwoli nam na zasugerowanie tkaniny, w której zostanie wyprodukowany mebel oraz pozwoli ponownie na zaoszczędzenie kilkudziesięciu procent wartości mebla. Wadą będzie tutaj oczywiście fakt, że mebel będzie użytkowany podczas targów, jednak w przypadku produktu wysokiej jakości, nawet duże targi nie powinny pozostawić na meblu żadnego śladu.

Nowe kolekcje – targi, wiosna oraz jesień to czas w roku, w którym producenci wprowadzają największe zmiany do swoich kolekcji. Warto rozejrzeć się za modelami, które będą wycofywane. Większości producentów będzie zależało na jak najszybszym pozbyciu się modeli wycofanych z produkcji, a co za tym idzie, stanowi to świetną okazję na zakup w promocyjnej cenie. Dobrą okazją tego typu jest również czas wymiany ekspozycji w sklepie stacjonarnym.

Okres letni – lato często oznacza spowolnienie w sprzedaży mebli. Przyczyn tego zjawiska jest kilka; wydatki związane z wyjazdami wakacyjnymi, prowadzenie większych remontów czy też oczekiwanie na jesienne premiery. Lato jest więc idealnym momentem na odwiedzenie salonu meblowego i złożenie zamówienia. Nie ma tutaj mowy o tak spektakularnych rabatach jak w poprzednich przykładach, ale z pewnością mamy tutaj znacznie większe szanse na otrzymanie rabatu, niż w innych okresach roku.

Wyprzedaże okazjonalne – część firm organizuje specjalne oferty na okres świąteczny, rocznice działalności czy chociażby Black Friday. Warto na bieżąco sprawdzać strony Internetowe i pytać sprzedawców o planowane na ten czas wyprzedaże.
Facebook Instagram