Jak kupić sofę?

Wybranie sofy pasującej do naszego salonu, spełniającej nasze wymagania i dającej najlepszy stosunek ceny do jakości, to nie taka prosta sprawa. Zakup sofy, nie różni się od zakupu innego drogiego przedmiotu, jak chociażby auta. Musimy iść do salonu z jasno określonymi warunkami, które produkt musi spełniać. Nie ma tutaj miejsca na zakup pod wpływem emocji czy rzut monetą. Nad czym zastanowić się przed zakupem?
  1. Dokładnie zmierz pomieszczenie, tak abyś wiedział jakiej wielkości maksymalnie może być sofa.
  2. Zastanów się jak Ty i domownicy będziecie korzystali z kanapy? Jeżeli ma ona być codziennie używana, warto rozważyć zakup tkaniny plamoodpornej.
  3. Jeżeli posiadasz zwierzaka, nie zapomnij, że uszkodzenia spowodowane pazurami, mogą stanowić duże zagrożenie dla kanapy. Szukaj materiałów o gładkiej strukturze, która utrudnia zaczepienie pazura o włókno i uszkodzenie struktury tkaniny lub tkanin dedykowanych dla zwierząt.
  4. Popatrz na kolorystykę pomieszczenia. Ściany, podłogi, stoliki, dodatki. Wszystko to będzie w raz z kanapą tworzyło jedną całość, a więc warto zadbać o zachowanie spójności kolorystycznej.
  5. Sprawdź materiał w warunkach oświetleniowych, odpowiadających tym, w których będzie znajdował się Twój mebel. Czy będzie to dużo światła naturalnego czy może sztucznego? Odbiór tkaniny, może ulec znacznej zmianie w zależności od warunków, dlatego warto zwrócić na to uwagę.
  6. Pamiętaj o fałdowaniu się materiału. Część mebli będzie ulegała fałdowaniu i jest to celowy zabieg. Upewnij się więc, że mebel, który wybierzesz będzie odpowiadał Twojej estetyce.
  7. Nie bój się przetestować mebel. Sprawdź komfort siedziska, poduszek, oparcia, podłokietnika, w sposób adekwatny do tego jak będzie użytkowany mebel. Jeżeli wiesz, że mogą po nim skakać dzieci, nie bój się zabrać ich ze sobą i sprawdzić jak mebel będzie zachowywał się podczas intensywnego użytkowania.
  8. Jeżeli zastanawiasz się nad funkcją spania, pomyśl jak często będzie ona używana. Funkcja spania zazwyczaj oznacza; wyższą cenę i mniejszy komfort siedzenia. Jeżeli ma ona być używana sporadycznie, upewnij się, że rzeczywiście będzie ona niezbędna.
  9. Zapytaj o wypełnienie kanapy. Niektóre materiały, takie jak chociażby pierze naturalne, może być problematyczne dla osób posiadających alergię. Upewnij się, że materiały i wypełnienie mebla również odpowiadają Twoim potrzebom.
  10. Pamiętaj, że sofa to inwestycja na lata. Staraj się znaleźć najlepszy stosunek ceny do jakości. Czasami warto wydać więcej, aby kupić produkt solidny, z wysokiej jakości materiałów, aby móc cieszyć się nim długie lata, a nie kilka miesięcy.
Facebook Instagram